LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Raportimet: Asgjësohen 10 agresorë në Kosovë, njëri plagoset dhe një tjetër tjetër dorëzohet

24 Shtator 2023, 16:37, Kosova & Bota CNA

Raportimet: Asgjësohen 10 agresorë në Kosovë, njëri

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për situatën e tensionuar në veri të Kosovës.

Sipas Berishës, në Banjskë të Zveçanit janë vrarë 10 agresorë, është plagosur njëri prej tyre dhe një tjetër është dorëzuar.

Këto shifra të raportuara nga lideri i demokratëve nuk janë konfirmuar ende nga policia.

“Situata e rënduar shumë në Liposaviç. Policia e Kosovës asgjëson 10 terroristë, njëri plagoset dhe një tjetër dorëzohet.

Edhe njëherë dënoj me ashpërsinë më të madhe lojën kriminale me grupe terroriste të Beogradit dhe mbështes të gjithë përpjekjen e policisë së Kosovës për vendosjen e ligjit dhe rendit në të gjithë territorin të Republikës. #sb”, shkruan ish-kryeministri./ CNA

Raportimet: Asgjësohen 10 agresorë në Kosovë, njëri

Lajmet e fundit nga