LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tensionet sollën dy viktima/ Ambasadori amerikan, takim "kokë më kokë" me Kurtin

24 Shtator 2023, 15:50, Kosova & Bota CNA
Tensionet sollën dy viktima/ Ambasadori amerikan, takim "kokë
Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka shkuar pasditen e kësaj të hëne në zyrën e kryeministrit Albin Kurti.

Takimi ka qenë “kokë më kokë”, pa praninë e ambasadorëve të tjerë të vendeve të Quint-it.

Takimi i pa paralajmëruar vjen pas tensioneve në veri të Kosovës, ku është vrarë një efektiv policie dhe një agresor.

Ende nuk ka detaje nga tryeza Hovenier – Kurti, ndërsa pritet që këta të fundit të zbulojnë detaje nga diskutimet në godinën e qeverisë./ CNA

Lajmet e fundit nga