LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shefi i Misionit të OSBE-së: Sulm brutal në Kosovë, të rivendoset paqja

24 Shtator 2023, 13:06, Kosova & Bota CNA

Shefi i Misionit të OSBE-së: Sulm brutal në Kosovë, të

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar për sulmin e ndodhur në Kosovë.

Ai ka dënuar ashpër vrasjen e policit në veri të vendit.

Michael Davenport thotë se autorët e këtyre krimeve, të cilat i quan të neveritshme, duhet të vihen para drejtësisë.

“Dënoj me gjuhën më të ashpër të mundshme sulmin brutal të mëngjesit të sotëm mbi Policinë e Kosovës, ku një oficer mbeti i vrarë dhe një tjetër u plagos. Paqja duhet të rivendoset dhe dialogu në interes të të gjitha komuniteteve duhet të vazhdojë”, tha Michael Davenport./ CNA

Lajmet e fundit nga