LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Ne nuk duam luftë, duam paqe”/ Kurti: Bëhet fjalë për formacione profesioniste, me armatime të kalibrit të lartë

24 Shtator 2023, 12:58, Aktualitet CNA
“Ne nuk duam luftë, duam paqe”/ Kurti: Bëhet fjalë
Albin Kurti, kryeminister i Kosoves

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka theksuar se grupi kriminal prej 30 personash nuk janë një bandë kontrabandë, por bëhet fjalë për formacione profesioniste ushtarake dhe policore.

Kurti edhe një herë bëri thirrje që të dorëzohen personat që po kryejnë akte kriminale në Kosovë.

Gjithashtu theksoi se Kosova nuk do luftë, por paqe dhe është ky grup kriminal që po kërkon luftë dhe destabilizim në Kosovë.

Ju e dini sa e ndjeshme është çështja e Manastirit. Ne kemi treguar kjdesin maksimal dhe do bëjmë të njëjtën gjë në vijim. Nga fotografitë vihet re se nuk bëhet fjalë për kontrabandistë, kemi të bëjmë me një fromacion ushtarak policor, me një armatim të kalibrit të madh. Ne nuk duam luftë, duam paqe. Këta persona nuk janë banda kontrabandë. Këta janë profesionistë, policë.

Nuk kemi të bëjëm me banda të kontrabandës. Ekspertët duhet të shpjegojnë çfarë janë këto lëvizje”, tha Kurti./ CNA

Lajmet e fundit nga