LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Disa zjarrvënie në vend/ Balla: Krim barbar, drejtësia të mos vonojë

23 Shtator 2023, 22:40, Aktualitet CNA

Disa zjarrvënie në vend/ Balla: Krim barbar, drejtësia të

“Drejtësia të mos vonojë ndëshkimet shembullore të këtij krimi barbar. ZJARRVËNIA në Kodin Penal të Republikës së Shqipërisë dënohet deri në 15 vite burg.”

Kështu u shpreh Balla një një postim në rrjetet sociale.

Ministri bën me dije se gjatë 48 orëve të fundit janë arrestuar dhe proceduar për zjarrëvënie të qëllimshme 10 persona.

Sa I përket situatës në Bashkinë Patos, fshati Margëlliç ku zjarri ka marrë përmasa të mëdha Balla tha se po luftohet me zjarrin dhe se forcat zjarrëfikëse të Patosit, Roskovecit, Fierit, kompanisë Albpetrol po punojnë në disa drejtime.

“Po ndjekim situatën në Bashkinë Patos, fshati Margëlliç, ku po luftohet me zjarrin, i cili ka marrë përmasa tepër të mëdha. Forcat zjarrëfikëse të Patosit, Roskovecit, Fierit, kompanisë Albpetrol po punojnë në disa drejtime për të mbrojtur zonat e banuara, ndërsa janë nisur forca edhe nga Lushnja, Vlora dhe Berati. Policia e Shtetit ka dërguar efektivë të shumtë të FNSH, ndërsa ka arrestuar autorin e dyshuar të kësaj zjarrvënie.”/ CNA

Lajmet e fundit nga