LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Zjarr i madh në Fier, rrezikohen disa banesa

23 Shtator 2023, 19:57, Aktualitet CNA

Video/ Zjarr i madh në Fier, rrezikohen disa banesa

Një zjarr ka rënë pasditen e kësaj të shtunë në fushën përpara se të hysh në Fier.

Flakët janë përhapur me shpejtësi. Era ka ndikuar në përhapjen e zjarrit.

Shtëllunga të mëdha tyme vihen re në zonë.

Gjithashtu një  tjetër vatër zjarri është raportuar në ish vendin e qujatur "Menca 3" përbri kodrës në Margëlliç ne Patos.

Nuk dihen  ende rrethanat e rënies së zjarrit.

Burime për CAN bëjnë me dije se nga vëndi i ngjarjes mësohet se rrezikohen disa banesa si dhe  aty pranë thonë se është një pikë me rezervuar gazi./ CNA

 

Lajmet e fundit nga