LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr masiv në Korçë/ I moshuari nxirret nga banesa, rrezikohen shtëpi të tjera

22 Shtator 2023, 11:13, Kronika CNA
Zjarr masiv në Korçë/ I moshuari nxirret nga banesa, rrezikohen
Foto ilustruese

Një zjarr i madh ka përfshirë një banesë në lagjen nr. 11 në Korçë.

Mësohet se forcat e zjarrfikëses kanë mundur të nxjerrin një të moshuar nga banesa, e cila është përfshirë nga flakët.

Sipas asaj që raportohet, zjarri po rrezikon edhe banesat e tjera.

Po punohet në vendngjarje për shuarjen e flakëve.

"Më datë 22.09.2023, rreth orës 10:45, në lagjen nr. 11, Korçë, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit Dh. S., ku nga të dhënat paraprake nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Shërbimet e zjarrfikëses, ndodhen në vendngjarje për të bërë të mundur shuarjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit", njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga