LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjendet një armë brenda makinës së policisë/ Dyshimet e para

21 Shtator 2023, 09:24, Kronika CNA
Gjendet një armë brenda makinës së policisë/ Dyshimet e
Foto ilustruese

Një pistoletë e llojit TT është gjetur brenda një makine policie nga efektivët e patrullës në Komisariatin numër 1.

Ndërsa punonjësja po kërkonte një send personal poshtë sediljes ka gjetur armën.

Dyshimet e para, sipas asaj që raportohet në media, janë se armën mund ta ketë lënë ndonjë i shoqëruar, i cili ka përfituar nga mungesa e vëmendjes së efektivëve dhe e ka fshehur armën që të mos akuzohet për armëmbajtje pa leje. Arma është dërguar për ekspertizë dhe nuk dihet se për sa kohë arma ka qëndruar në makinë.

Hetimet po ndiqen edhe nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore, për shkak se arma është gjetur nga policë./ CNA

 

Lajmet e fundit nga