LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U aksidentua në Pogradec/ Ndërron jetë 31-vjeçarja italiane

19 Shtator 2023, 20:21, Kronika CNA
U aksidentua në Pogradec/ Ndërron jetë 31-vjeçarja
Foto nga aksidenti

Shtetasja italiane, e cila u aksidentua pasditen e sotme në Pogradec, ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës.

31-vjeçarja me iniciale E. R. nuk mundi të mbijetojë për shkak të plagëve të marra.

Ajo u aksidentua me një makinë, teksa po lëvizte me motor në aksin rrugor “Pogradec-Lin”, pranë fshatit Udënisht.

E reja nga Milano mori fillimisht ndihmë mjekësore në spitalin e Korçës, por më pas për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore u transportua në spitalin e Traumës Tiranë, ku edhe ndërroi jetë.

Policia ka vënë në pranga drejtuesin e makinës “Benz”, shtetasin A. B., 33 vjeç, banues në Lushnjë.

Nga ana e Policisë po kryhen veprimet hetimore dhe po punohet për përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë./ CNA

Lajmet e fundit nga