LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet i shumëkërkuari, i dënuar me 10 vite burg për trafikim të qenieve njerëzore

19 Shtator 2023, 10:33, Kronika CNA

Arrestohet i shumëkërkuari, i dënuar me 10 vite burg për

Policia e Kavajës ka arrestuar një 41-vjeçar me iniciale Xh. Xh. të shpallur në kërkim. Gjykata e Apelit, Tiranë, e ka dënuar 41-vjeçarin me 10 vjet burgim, për veprën penale “Trafikimi i personave të rritur”.

Njoftimi i policisë: 

Policia e Kavajës ka arrestuar një 41-vjeçar të shpallur në kërkim e të dënuar me 10 vite burg për trafikim të të rriturve.

Si rezultat i punës gjurmuese dhe operacionale, për lokalizimin, kapjen dhe vënien në pranga të shtetasve të kërkuar për vepra të ndryshme penale, si dhe në bazë të informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, pasi ishte i dënuar me burgim, është finalizuar operacioni policor i koduar “Dekada”.

Në kuadër të këtij operacioni, u lokalizua në një zonë të pyllëzuar në fshatin Spille, u kap dhe u vu në pranga shtetasi Xhevdet Xhafa, 41 vjeç, banues në Rrogozhinë.

Gjykata e Apelit, Tiranë e ka dënuar këtë shtetas, me 10 vjet burgim, për veprën penale “Trafikimi i personave të rritur”, parashikuar nga neni 110/a i Kodit Penal.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

 

 

Lajmet e fundit nga