LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i ish-drejtorit të OST-së në Rrëshen/ Prokuroria e Lezhës përfundon hetimet, çon për gjykim vrasësin me pagesë

18 Shtator 2023, 10:31, Kronika CNA
Ekzekutimi i ish-drejtorit të OST-së në Rrëshen/ Prokuroria
Foto ilustruese

Dorjan Keqi, 40-vjeçari i arrestuar për vrasjen e ish-drejtorit të Operatorit të Sistemit të Transmetimit në Energjisë Elektrike për Veriun, Saimir Jaku, do të përballet me akuzat  “vrasja në rrethana të tjera cilësuese”, kryer në bashkëpunim dhe “prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake e municionit”.

Prokuroria e Lezhës ka përfunduar hetimet dhe ka kaluar çështjen për gjykim.

Kujtojmë se vrasja ka ndodhur në 9 shtator të vitit 2016 në një lokal në Rrëshen, ndërsa në 2022 Keqi u arrestua me urdhër të Prokurorisë Lezhë.

Keqi ka mohuar të ketë lidhje me akuzën por provat e bëjnë atë fajtor.

Ish-drejtori i OST-së për Veriun, Saimir Jaku, u ekzekutua me 9 shtator të vitit 2016-të, ku u godit me breshëri automatiku nga dy persona, teksa po pinte kafe në një lokal në Rrëshen./ CNA

 

Lajmet e fundit nga