LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FNSH zbarkon në Vlorë/ Kryhen kontrolle blic

17 Shtator 2023, 21:11, Kronika CNA
FNSH zbarkon në Vlorë/ Kryhen kontrolle blic
Foto ilustruese

Këtë të dielë, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuar në Vlorë, Selenicë dhe në fshatrat përreth.

Synimi i policisë është kapja e personave me precedentë penalë të shpallur në kërkim.

Aksioni i kësaj mbrëmjeje është në kuadër të operacionit antidrogë “Tempulli”.

Gjatë këtij operacioni u arrestuan 233 persona dhe u shpallën në kërkim 82 të tjerë.

Blutë sekuestruan 829 kilogramë kanabis, 61 kilogramë heroinë, 15 kilogramë heroine,15 kilogramë ekstazi, si dhe një lloj droge të re në formë xhelatine./ CNA

Lajmet e fundit nga