LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndarja nga jeta e Rudina Dervishit/ Reagon Begaj: Figurë e dashur për shqiptarët anembanë botës

16 Shtator 2023, 19:26, Kronika CNA

Ndarja nga jeta e Rudina Dervishit/ Reagon Begaj: Figurë e dashur për

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të gazetares Rudina Dervishi.

Begaj i shpreh ngushëllimet më të thella familjes së saj, bashkëpunëtorëve dhe miqve të shumtë që ajo fitoi me zërin e saj të ngrohtë si gazetare dhe drejtuese e emisionit 'Ditari.

“Me keqardhje mësova për ndarjen e parakohshme nga jeta të gazetares së seksionit shqip të 'Zëri i Amerikës', znj. Rudina Dervishi.

Gjatë 25 viteve të karrierës së saj në këtë medium, ajo u shndërrua në një figurë të dashur për shqiptarët anembanë botës.

I shpreh ngushëllimet më të thella familjes së saj, bashkëpunëtorëve dhe miqve të shumtë që ajo fitoi me zërin e saj të ngrohtë si gazetare dhe drejtuese e emisionit 'Ditari'.”, shkruan Begaj në rrjetet sociale./ CNA

Lajmet e fundit nga