LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

A pret një arrestim nga SPAK?/ Berisha: Nuk i njoh vetes asnjë imunitet

10 Shtator 2021, 20:01, Politikë CNA

Pas shpalljes ?non grata? nga SHBA dhe përjashtimit nga grupi parlamentar i PD, Sali Berisha është shprehur se është i hapur për çdo lloj hetimi që mund të bëhet rreth tij.

I pyetur nga Arian Çani në Zonë e Lirë, nëse ka frikë për ndonjë arrestim nga SPAK, Berisha u shpreh se nuk i njeh vetes asnjë imunitet, asnjë parashkrim apo mburojë për çdo çështje që ka të bëjë me të apo më fëmijët e tij që nga viti 1990 deri në ditët e sotme.

Unë nuk i njoh vetes asnjë imunitet asnjë parashkrim asnjë mburoje për cdo ceshtje që ka të bëjë me mua apo më fëmijët e mi që nga viti 1990 deri në ditët e sotme.Unë jam pa asnjë impresion. Kjo ka të bëjë me të qënit i hapur për cdo lloj hetimi me prova“, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga