Berisha: Lulzim Basha është një lider i thyer

10 Shtator 2021, 20:19, Politikë CNA
Berisha: Lulzim Basha është një lider i thyer

Për ish kryeministrin Sali Berisha, kreu i PD, Lulzim Basha është një lider i thyer.

I ftuar në emisionin Zonë e Lirë, Berisha tha se Basha duhet të jepte dorëheqjen pasi humbi herën e dytë.

Sipas Berishës, PD nuk vjen në pushtet me një njeri që humbet dhe bën të njëjtat gjëra.

?Basha për mua me humbjen e dytë duhet të largohej. Me Bashën në krye, PD nuk vjen kurrë në pushtet. Basha është i pakorrigjueshëm.

Basha është lider i thyer. Është tjetër ti vjedhë zgjedhjet dikush dhe tjetër të mos i fitojë dikush.

Ditën e zgjedhjes vetëm 19 % e tyre votuan Lulzim Bashën.

Nuk kam asnjë shpresë me një njeri që humbet dhe bën të njëjtat gjëra?, u shpreh Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga