LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Veliera me flamur ukrainas pëson defekt dhe rrezikon mbytjen/ Shpëtohen disa persona në Seman

19 Shtator 2023, 19:58, Kronika CNA

Veliera me flamur ukrainas pëson defekt dhe rrezikon mbytjen/

Një velierë me flamur ukrainas pësoi pasditen e kësaj të marte defekt pranë grykëderdhjes së Semanit.

Menjëherë pas njoftimit për situatën, Qendra e Kërkim Shpëtimit nisi për dhënie ndihme anijen e gatshme P-112.

Ka rezultuar se veliera e quajtur ”MON REVE” kishte pësuar difekt në motorra dhe po rrezikohej jeta e personave në bord

Forca detare arriti të shpëtonte mjetin dhe e dërgoi atë për rimorkim drejt portit të Vlorës.

Ndërkohë, personat e shpëtuar ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore./ CNA

Lajmet e fundit nga