LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau për vendin e parkingut shqiptarin/ Pendohet i moshuari grek: Më dënoni

19 Shtator 2023, 13:32, Kronika CNA
Vrau për vendin e parkingut shqiptarin/ Pendohet i moshuari grek: Më
Foto ilustruese

Gjykata e Pireut ka lënë në paraburgim 68-vjeçarin nga Greqia, i cili pak ditë më parë ekzekutoi me armë gjahu, shtetasin shqiptar, B. L., 39 vjeç, për vendin e parkingut.

68-vjeçari akuzohet për vrasje, për armëmbajtje pa leje, është shtruar në repartin psikiatrik të burgut Korydallos.

Para togave të zeza ai është shprehur i penduar për krimin dhe e ka cilësuar si gabimin më të madh të jetës së tij.

Ndërsa gjithashtu ka kërkuar të dënohet për krimin.

 “Jam penduar. Sinqerisht kërkoj falje, ishte gabimi më i madh i jetës sime. Dhe për këtë kërkoj dënimin tim”, ka thënë në dëshminë e tij i moshuari.

Sipas deklaratës së fqinjve, 68-vjeçari ishte një njeri problematik dhe kishte kërcënuar edhe persona të tjerë në lagje./ CNA

Lajmet e fundit nga