LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

U lirua pasi mbolli kanabis në banesë/ Prokuroria e Tiranës ankimon vendimin për Encën

19 Shtator 2023, 12:37, Kronika CNA
U lirua pasi mbolli kanabis në banesë/ Prokuroria e Tiranës
Këngëtarja Enca

Prokuroria e Tiranës ka ankimuar vendimin e dhënë nga Gjykata për këngëtaren Ruenca Haxhiaj, e njohur si Enca.

Kjo e fundit u lirua nga qelia dhe iu dha masa "detyrim paraqitje", pas arrestimit për kultivim kanabisi. 

Pak ditë më parë gjatë kontrollit në banesën e 27-vjeçares, në ballkon, shërbimet e Policisë gjetën bimë narkotike kanabis, të kultivuara në vazo.

Në lidhje me bimët naroktike, Enca u shpreh para hetuesve se i kishte për përdorim vetjak. 

 

 

Lajmet e fundit nga