LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestohet këngëtarja Enca Haxhiaj/ Kultivonte kanabis në banesën e saj

12 Shtator 2023, 08:26, Kronika CNA
Arrestohet këngëtarja Enca Haxhiaj/ Kultivonte kanabis në
Enca Haxhia

Policia e Tiranës ka arrestuar këngëtaren Ruenca Haxhiaj, e njohur si Enca. 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërisë, pas informacioneve të siguruara nga inteligjenca policore, se një shtetase kishte kultivuar bimë narkotike, në ballkonin e banesës së saj, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Balcony".

Si rezultat i këtij operacioni u vu në pranga shtetasja R. H., 27 vjeçe, banuese në Lundër.

Gjatë kontrollit në banesën e 27-vjeçares, në ballkon, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bimë të dyshuara narkotike kanabis, të kultivuara në vazo./ CNA

 Arrestohet këngëtarja Enca Haxhiaj/ Kultivonte kanabis në

Lajmet e fundit nga