LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryenin manovra të rrezikshme gjatë qarkullimit/ Policia ndëshkon dy shoferët

10 Shtator 2023, 09:55, Kronika CNA

Kryenin manovra të rrezikshme gjatë qarkullimit/ Policia ndëshkon

Policia Rrugore e Tiranës pas disa denoncimeve të ardhura nëpërmjet rrjeteve sociale, për disa drejtues automjetesh që kryejnë manovra të rrezikshme gjatë qarkullimit, ka organizuar punën për kapjen e tyre duke intensifikuar kontrollet në të gjitha rrugët e kryeqytetit.

Gjatë kontrolleve të ushtruara janë konstatuar automjetet që shfaqen në video dhe ndaj drejtuesve të tyre janë vendosur masat administrative 40,000 lekë të rinj referuar nenit 139, si dhe 10,000 lekë të rinj, referuar nenit 146 të Kodit Rrugor.

Policia Rrugore e Tiranës apelon që drejtuesit e mjeteve të tregojnë kujdes në raport me rregullat e qarkullimit.

Lajmet e fundit nga