LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Drift me makinë në Korçë/ 22-vjeçarin “e gjen belaja” nga policia

9 Shtator 2023, 20:49, Kronika CNA

Drift me makinë në Korçë/ 22-vjeçarin “e gjen

Në rrjet është publikuar një video, në të cilën shfaqet një drejtues automjeti duke bërë manovra të rrezikshme (drift) me makinë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 6, në Korçë. Pas publikimit të videos, policia bëri të mundur identifikimin dhe shoqërimin e shoferit me iniciale Dh. N, 22 vjeç.

Policia deklaron se i riu kishte bllokuar rrugën dhe po bënte drift, duke shkaktuar prishje të qetësisë publike dhe duke u bërë burim aksidenti për vete dhe përdoruesit e tjerë të rrugës

Ndaj 22-vjeçarit, u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për veprat penale "Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit" dhe "Prishja e qetësisë publike".

Gjithashtu nga shërbimet e Policisë Rrugore u vendos masa administrative me vlerë 40 mijë lekë të rinj, për shkelje të nenit 139, pika 3, të Kodit Rrugor, si dhe iu tërhoq leja e qarkullimit./ CNA

 

 

Lajmet e fundit nga