LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditet grupi kriminal/ Sekuestrohen 30 kilogramë drogë

9 Shtator 2023, 10:10, Kronika CNA

Goditet grupi kriminal/ Sekuestrohen 30 kilogramë drogë

Policia e Fierit ka bërë me dije detajet nga një operascion antidrogë.

Drejtori i Policisë së Fieit Lorenc Panganika ka zbuluar se janë sekuestruar rreth 30 kilogramë kanabis dhe 500 gramë kokainë në një banesë në Fier. 

Gjithashtu janë vënë në pranga 2 persona dhe në kërkim është shpallur organizatori i grupit.

Droga ishte e ndarë në pako dhe do të trafikohej për në shtetin fqinj, në Greqi./ CNA

 

Lajmet e fundit nga