LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pëson defekt treni në Novoselë/ Bllokohet rruga dytësore që lidh Vlorën me Fierin

9 Shtator 2023, 19:21, Kronika CNA

Pëson defekt treni në Novoselë/ Bllokohet rruga dytësore

Treni, i cili transporton naftë bruto në zonën e Petroliferës në Vlorë, ka pësuar defekt teknik.

Si pasojë e defektit të trenit, janë bllokuar hekurudha dhe rruga dytësore që lidh Vlorën me Fierin.

Drejt vendngjarjes ka shkuar policia, e cila pritet të zhbllokojë rrugën, në mënyrë që të jetë i lirë kalimi i automjeteve./ CNA

Lajmet e fundit nga