LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qarkullonte me kallashnikov në çantë/ Prangoset i riu

11 Shtator 2023, 10:41, Kronika CNA
Qarkullonte me kallashnikov në çantë/ Prangoset i riu
Foto ilustruese

Policia e Elbasanit vijon me goditjen e rasteve të armëmbajtjes pa leje. Së fundi gjatë një kontrolli ka vënë në pranga një shtetas me inicialet S. F., 20 vjeç, i cili qarkullonte me kallashnikov pa leje.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe ata të Forcës së Posaçme Operacionale, të DVP Elbasan, në vijim të kontrollit permanent të territorit, për garantimin e rendit dhe sigurisë publike, kanë siguruar informacione se një shtetas lëvizte në fshatin Qukës, me armë zjarri me vete.

Në bazë të këtyre informacioneve, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, është organizuar dhe finalizuar operacioni policor i koduar 'Bushtrica', si rezultat i të cilit, është kapur dhe arrestuar në flagrancë shtetasi S. F., 20 vjeç, banues në fshatin Qukës.

Nga kontrolli në çantën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan me cilësinë e provës materiale, 1 armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak për të.

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, vijojnë hetimet për zbardhjen e rrethanave të këtij rasti dhe të qëllimit të këtij shtetasi.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale 'Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit'", njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga