LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Udhëtimet e Ramës me charter/ Kikia bën komentin epik: Kush është ky, Enca…

31 Tetor 2022, 22:31, Aktualitet CNA
Udhëtimet e Ramës me charter/ Kikia bën komentin epik: Kush
Gazetari Mentor Kikia

Gazetari Mentor Kikia ka komentuar një nga temat më të nxehta të ditëve të fundit në politikë, udhëtimet e kryeministrit Edi Rama me charter, ku ka akuza se ka kryer 137 udhëtime dhe shpenzuar miliona euro.

Kikia është shprehur në emisionin “Open” se kryeministri Edi Rama duhet t'i bëjë transparente të gjitha shpenzimet e tij në udhëtime.

Gjatë debatit për sponsorizimet e udhëtimeve nga kompani, Kikia ka bërë edhe një krahasim “epik” të Ramës me këngëtaren Enca Haxhia.

“Do të duhet të kishin raportuar mbi numrin e fluturimeve. Nëse hakerat kanë të tjera të dhëna le t'i hedhin në tavolinë sepse i shërbejnë transparencë. Për fluturimet ka standarde. Nëse mund të thuash që avioni ku hipi ku unë bën 200 mijë euro, por jo ka çmime standarde. Për çfarë arsye kompania të sponsorizon udhëtimet? Mund t'i kesh krijuar lehtësira. Si mund të jete reklamë, kush është ky Enca që shkon në Dubai”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga