LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"TBS96 Open Houese Event 2022" në Tiranë/ 34 kompani lider prezantojnë produktet me teknologji të avancuara në panair

31 Tetor 2022, 17:24, Aktualitet CNA
"TBS96 Open Houese Event 2022" në Tiranë/ 34 kompani lider
Pamje nga eventi

Kompania TBS96 me një eksperiencë 30 vjeçare në fushën e broadcasting, telekomunikacionit dhe cyber intelligence solutions organizoi këtë vit në Hotel Rogner për të 9-tën herë këtë panair (tashme kthyer në një traditë) me pjesëmarrjen e 34 kompanive lider në fushat përkatëse. Secila nga kompanitë pjesëmarrëse prezantoi produktet me teknologjitë e avancuara inovative dhe bashkëkohore.

Panairi u organizua ne 2 holle të veçanta një për pjesëmarrësit e telekomunikacionit dhe broadcasting edhe holli tjetër për zgjidhjet inteligjente të cybersecurity. Për herë të parë u transmetua nje demo live për transmetimet DAB (Digital Audio Broadcasting) me kanalet e radiove si më poshtë: Radio Klan, Radio Sol, Radio NRG etj.

Vlen të theksohet se gjatë eventit u zhvilluan diskutime të nivelit të lartë teknik ndërmjet inxhiniereve të radio televizioneve, stafik teknik të TBS96 dhe përfaqsuesve të kompanive pjesëmarrëse. Pjesëmarrja në panair ishte shumë e lartë, përfshirë grupet e interesit si dhe studentët e degëve elektronik/telekomunikacion të disa nga universiteteve të Tiranës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga