LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK-u dërgon në gjykatë ish-Gjykatën e Lartë/ Mbyll hetimet për Shkëlzen Selimin

31 Tetor 2022, 13:02, Aktualitet CNA

SPAK-u dërgon në gjykatë ish-Gjykatën e Lartë/ Mbyll

Sot me datë 31.10.2022 Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar përfundoi hetimet dhe dërgoi në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, kërkesën me objekt:

Gjykimin e procedimit penal nr. 137/2 të vitit 2021, në ngarkim të të pandehurit Shkëlzen Selimi, me funksion ish-gjyqtar në Gjykatën e Lartë, akuzuar për veprën penale të “Refuzimi për deklarimin, mosdeklarimi, fshehja ose deklarimi i rremë i pasurive, interesave privatë të personave të zgjedhur dhe nëpunësve publikë ose i çdo personi tjetër që ka detyrimin ligjor për deklarim”, kryer në formën e deklarimit të rreme, të parashikuar nga neni 257/a/2 i Kodit Penal./CNA.al

Lajmet e fundit nga