LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk dorëzohet "Aleanca për Teatrin"/ "Të ndërtohet aty ku ishte"

31 Tetor 2022, 10:27, Aktualitet CNA

Nuk dorëzohet "Aleanca për Teatrin"/ "Të

“Aleanca për Teatrin” po vijon sërish me protestat, ku tregojnë se nuk do të tërhiqen nga kjo çështje pavarësisht provokimeve që u vijnë nga qeveria.

Aktori dhe anëtari i aleancës, Edmond Budina, u shpreh se aleanca nuk do të ndalet derisa Teatri të ndërtohet atje ku ishte dhe ashtu siç ishte.

“Sikundër e kemi thënë ne jemi të vendosur për ta çuar deri çështjen e Teatrit Kombëtar, sepse paligjshmëria, korrupsioni i mafies në këtë vend është i dukshëm, shtoji këtij korrupsioni udhëtimet me çarter, tregon se drejtësia nuk funskionon. Ne nuk tërhiqemi pavarësisht provokimeve. Ne çështjen e Teatrit Kombëtar do ta çojmë deri në fund, aty dhe ashtu siç ishte.”- tha Edmond Budina./CNA.al

Lajmet e fundit nga