LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Normalizohet lëvizja e automjeteve në pikën kufitare të Kapshticës

30 Tetor 2022, 22:39, Aktualitet CNA
Normalizohet lëvizja e automjeteve në pikën kufitare të
Foto ilustruese

Gjatë pasdites së sotme në Pikën e kalimit kufitar Kapshticë, ka pasur fluks të shtuar të lëvizjes.

Për shkak se dogana në palën greke punonte me dy sportele u krijuan radhë në dalje të Republikës së Shqipërisë.

Policia kufitare e Kapshticës zhvilloi një takim me homologët në doganën greke, të cilët pas takimit shtuan sportelet dhe aplikuan procedurën e përshpejtuar.

Falë masave të marra lëvizja ka qenë e njëtrajtshme nga të dyja anët e kufirit duke eliminuar radhët e krijuara.

Aktualisht në këtë pikë kalimi nuk ka radhë dhe lëvizja paraqitet normale./ CNA.al

Lajmet e fundit nga