LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lisandër Hoxha publikon vendimin e ERE për energjinë/ “Edi Rama gënjen”

30 Tetor 2022, 20:12, Aktualitet CNA

Lisandër Hoxha publikon vendimin e ERE për energjinë/ “Edi

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Lisandër Hoxha, ka publikuar vendimin zyrtar të ERE-së për rritjen e çmimit të energjisë.

Përmes një reagimi, Hoxha shprehet se kryeminstri Edi Rama gënjen si fëmija në faj sa herë përballet me fakte.

Sipas tij, sot kryeministri dëshmoi se ERE, nuk është një ent publik dhe i pavarur, por kioskë e mafies së energjisë elektrike.

Kryeministri dëshmoi se ERE është një kioskë e mafies së energjisë elektrike.

Edi Rama gënjen si ai fëmija në faj sa herë që përballet me faktet.

Më poshtë keni vendimin zyrtar të ERE për rritjen e çmimit të energjisë për abonentët familjarë që konsumojnë mbi 800kë.

Sot, Kryeministri dëshmoi se ERE nuk është një ent publik dhe i pavarur, por është një kioskë e mafies së energjisë elektrike. Paniku nga revoltat e qytetarëve e ka detyruar për së dyti të bëjë sharlatanin duke i trajtuar institucionet publike dhe ligjet e vendit sikur të ishin tezgat e lanës që aq shumë i deshi për trofe.

Edi Rama je i pashpresë! Asnjë qindarke nuk të japin shqiptarët për të mbushur babëzine tënde.

Me 12 Nëntor do të japësh llogari para një populli që nuk të ka më frikë”, shkruan Lisandër Hoxha./ CNA.al

 

Lisandër Hoxha publikon vendimin e ERE për energjinë/ “EdiLisandër Hoxha publikon vendimin e ERE për energjinë/ “EdiLisandër Hoxha publikon vendimin e ERE për energjinë/ “Edi

 

Lajmet e fundit nga