LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ngjarja me 150 viktima në Korenë e Jugut/ Berisha: Një tragjedi e vërtetë

30 Tetor 2022, 15:58, Aktualitet CNA
Ngjarja me 150 viktima në Korenë e Jugut/ Berisha: Një tragjedi e
Foto ilustruese nga Koreja e Jugut

Kreu i PD-së, Sali Berisha ka shprehur ngushëllimet për jetët e humbura në Seul, Korenë e Jugut, ku mbi 150 persona raportohet se kanë vdekur dhe dhjetëra të terë janë plagosur pas një shtypjeje masive gjatë festimeve të Halloween-it.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Berisha e ka cilësuar këtë një ngjarje tragjike.

Një tragjedi e vërtetë në festën e Halloween në Seul!

Të dashur miq, mbi 150 persona kanë vdekur dhe mbi 80 janë plagosur në një shtypje masive të masës së madhe të njerëzve që po festonin Halloween-in në Seul në Korenë e Jugut.

Me këtë rast, i shpreh ngushëllimet me të ndjera familjeve të viktimave që humbën jetën në këtë tragjedi të rëndë, si dhe autoriteteve të vendit dhe lutem për shërimin e plotë të të plagosurve”, shkruan Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga