LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Radha në Kapshticë shqetëson “Partinë e Lirisë”/ ‘Shqiptarët po torturohen në pritje’

30 Tetor 2022, 21:38, Aktualitet CNA

Radha në Kapshticë shqetëson “Partinë e

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, ka reaguar pas lajmeve për radhën kilometrike të makinave në pikën kufitare të Kapshticës.

Nëpërmjet një reagimi në rrjetet sociale, shkruan se qytetarë po torturohen në pritje dhe se Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme duhet të vendosë sa më parë kontaktet me palën greke për të lehtësuar dhe garantuar lëvizjen e lirë.

Qytetarët e braktisur nga Qeveria prej orësh qëndrojnë të bllokuar në pikën kufitare të Kapshticës!

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme të vendosë sa më parë kontaktet me palën greke për të lehtësuar dhe garantuar lëvizjen e lirë!

Nevojitet një zgjidhje e menjëhershme për të gjithë shqiptarët që po torturohen në pritje!”, shkruan Blushi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga