LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gati për në Primare/ Anëtari i PD-së konfirmon kandidaturën për kryetar bashkie në Fier

30 Tetor 2022, 20:23, Aktualitet CNA
Gati për në Primare/ Anëtari i PD-së konfirmon
Anëtari i PD, Artur Mahmutaj

Anëtari i PD-së, Artur Mahmutaj, ka konfirmuar se është gati të bëhet pjesë e Primareve në PD, për të kandiduar për kryetar bashkie në qytetin e Fierit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Mahmutaj, përmes një statusi në rrjetet sociale, ku shprehet se gjendja në qytetin e Fierit kërkon veprim të guximshëm dhe të shpejtë.

“Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike Fier,

Gjendja në qytetin e Fierit kërkon veprim, të guximshëm dhe të shpejtë - dhe ne duhet të veprojmë! Për këtë arsye, si anëtar i PD-së prej 30 vitesh, marr përgjegjësinë të kandidojë për zgjedhjet primare për Kryetar të Bashkisë Fier.

Partia Demokratike është shpresa më e mirë për të ridrejtuar qytetin tonë me një vizion më njerëzor, të drejtë dhe paqësor.

Qëndroj i përulur për detyrën që kemi përpara, mirënjohës për besimin e dhuruar, i ndërgjegjshëm për sakrificat që na presin.

Kemi zgjedhur shpresën mbi frikën, unitetin e qëllimin mbi konfliktin dhe mosmarrëveshjen.

Së bashku do ia dalim!", shkruan Mahmutaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga