LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hetoi “zotin” e drogës, Lazaratin dhe kokainën e Durrësit/ Kush është prokurori që kërkon të drejtojë SPAK-un?

31 Tetor 2022, 11:20, Aktualitet CNA

Hetoi “zotin” e drogës, Lazaratin dhe kokainën e

Prokurori Edvin Kondili ka shprehur interesin për të qenë në krye të SPAK-ut. Deri më tani rival ka prokurorin Adnan Xholin.

Po kush është prokurori Kondili?

Hetoi “zotin” e drogës, Lazaratin dhe kokainën e

Prokurori Edvin Kondili, i cili e ka kaluar me sukses Vettingun, ishte një nga prokurorët “rebelë” që refuzuan shortin për dosjen Shullazi dhe kërkesën e kryeprokurores së komanduar të Krimeve të Rënda, Donika Prela.

Kondili është prokurori që ka bërë veprimet e para për sekuestrimin e 613 kg kokainë në Portin e Durrësit.

Kondili ka pasur një sërë çështjesh të trafikimit të kanabisit, por edhe dosje të tilla si “Lazarati”, por edhe dosjen e Alket Hatijas.

Edvin Kondili ka hetuar edhe grupin e Admir Tafilit. Po ashtu, Edvin Kondili ka pasur në duart edhe dosjen e rrëmbimit dhe zhdukjes së Remzi Hoxhës./CNA.al

Lajmet e fundit nga