LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbja e jetës së Lear Kurtit/ Prokuroria merr në pyetje mjekët

31 Tetor 2022, 10:44, Aktualitet CNA

Humbja e jetës së Lear Kurtit/ Prokuroria merr në pyetje

Ditën e sotme pas dëshmive të mjekëve për çështjen e vdekjes së Lear Kurtit, ka nisur ekzaminimi i kamerave në Spitalin e Traumës.

Deri tani mjekët rezultojnë se nuk kanë bërë shkelje ligjore.

Çështja e Lear Kurtit vijon të jetë mister, kjo për shkak të deklaratave kontradiktore që janë paraqitur nga Policia, AMP-ja si dhe mjekët e spitalit të Traumës.

Familjarët e Learit kanë hedhur akuza, duke thënë se i riu është dhunuar në komisariat, ndërsa sot Prokuroria e Tiranës ka njoftuar se ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të çështjes, duke konfirmuar sërish se në stomakun e të riut janë gjetur gjurmë kokaine.

Sipas ekspertizës, Lear Kurti ka ndërruar jetë më 19 tetor, për shkak të një arresti kardiak, të shkaktuar nga overdoza, por në anën tjetër drejtori i Policisë, Muhamet Rrumbullaku, ka pezulluar nga detyra efektivët që shoqëruan të riun në komisariat./CNA.al

Lajmet e fundit nga