LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Babalja” në panik nga qelia/ “Ka keqtrajtime dhe janë mbipopulluar burgjet”

31 Tetor 2022, 11:41, Aktualitet CNA

“Babalja” në panik nga qelia/ “Ka keqtrajtime dhe

Ervin Salianji i njohur ndryshe si"Babalja”, është shfaqur shumë i interesuar për mbipopullimin e burgjeve.

Ai ka kërkuar llogari Ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja, se përse ka ndodhur kjo.

Nga paniku se mund të shkojë vetë në burg, pasi ndodhet ende në duart e Apelit, apo thjeshtë sa për të bërë zhurmuesin, Salianji ka kërkuar të dijë edhe për pagën e policëve të burgjeve.

“Sa u shkon paga policëve të burgjeve? Minimalja. Ne kemi menduar që ka nevojë për rritjen e pagave.

Keni dijeni për keqtrajtimin në burgje në Elbasan. Kam lexuar një letër që nuk kishte barazi në burgje. Ka qenë një periudhë protestash nga opozita dhe qëllimisht u la që këta protestues të shmangeshin nga amnistia e sot e kësaj dite dhjetëra prej tyre vijojnë nëpër dyert e gjykatave me presion nga qeveria. Në vendin tonë duket se burgjet po popullohen nga hallexhinjtë! Për të tjerët që janë vërtet rrezik nuk është puna juaj”, është shprehur Salianji

Por, sipas Manjës burgjet janë të mbushura se ashtu ka vendosur drejtësia dhe për arsye se nuk është bërë ende amnistia.

“Burgjet tona mbushen nga ajo që kërkon drejtësia, detyra jonë është t’i trajotjmë në përputhje me ligjin. Nëse ju keni një shqetësim me mbipopullimin, aministia është një nga elementët. Me thënë të drejtën me gjithë këto pyetje që lindin, mua më lind pyetja, e doni apo jo? Në fund i takon kuvendit, ajo do 84 vota”, është shprehur Manja./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga