LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident i rëndë në aksin Patok-Laç/ 32-vjeçarja humb jetën rrugës për në spital

20 Shtator 2023, 09:25, Kronika CNA

Aksident i rëndë në aksin Patok-Laç/ 32-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Patok-Laç.

Drejtuesja e mjetit, shtetasja M. M., 32 vjeçe, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga duke rënë në kanalin anësor të rrugës, i cili ishte i mbushur me ujë.

Drejtuesja e automjetit është transportuar për në Spitalin e Traumës Tiranë për ndihmë të specializuar mjekësore, por rrugës ka humbur jetën.

Rreth orës 07:35, në aksin rrugor Mbikalimi i Patokut-Laç, shtetasja M. M. 32 vjeçe, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga duke rënë në kanalin anësor të rrugës i cili ishte i mbushur me ujë.

Drejtuesja e automjetit është transportuar për në Spitalin e Traumes Tiranë për ndihmë të specializuar mjekësore, por rrugës ka humbur jetën.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes vijon veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga