LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Jam komandant i Pentagonit”/ Zbardhet dëshmia e 42-vjeçarit që plagosi efektivin e Shqiponjave

22 Shtator 2023, 10:08, Kronika CNA
“Jam komandant i Pentagonit”/ Zbardhet dëshmia e
Foto ilustruese

Një ditë më parë është arrestuar shtetasi Klered Bozhanaj 42 vjeç, i cili ka plagosur efektivin e Shqiponjave, E.A.

Ditën e sotme ai është ripyetur nga autoritetet, por dëshmia e tij ka ngritur dyshime se vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Ai ka deklaruar para policisë: Jam komandant i Pentagonit.

Ngjarja është referuar në prokurori për "vrasje e punonjësit të policisë e mbetur në tentativë".

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë dhe 42-vjeçari është kapur teksa po shkonte te banesa e tij.

Ata kanë sekuestruar dhe armën të cilën Bozhanaj e kishte plot fishekë gati për shkrepje./ CNA

 

Lajmet e fundit nga