LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sondazhi/ A duhet të hetojë SPAK bashkëpunëtorët shqiptarë të ish-agjentit të lartë i FBI-së, Charles McGonigal?

23 Shtator 2023, 21:24, Aktualitet CNA

Sondazhi/ A duhet të hetojë SPAK bashkëpunëtorët

Një ditë më parë ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar të gjithë akuzat lidhur me Shqipërinë.

Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte marrë 225,000 dollarë nga shqiptaro-amerikani, Agron Nezaj, i cili sipas dokumentave në gjykatë, u bë informatori për hetimin e FBI-së lidhur me kontaktet dhe takimet e tij në Shqipëri.

McGonigal pranoi të gjithë akuzat që kishin të bënin me Shqipërinë, përfshirë kontaktet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe këshilltarin jozyrtar të kryeministrit, Dorian Duçka.

Nisur nga kjo situatë, CNA ka zhvilluar një sondazh ku ngre byetjen: A duhet të hetojë SPAK bashkëpunëtorët shqiptarë të ish-agjentit të lartë i FBI-së, Charles McGonigal? 

Qytetarët kanë mundësi të përgjigjen me:

“Po” në rastet se mendojnë se duhet që SPAK të hetojë bashkëpunëtorët shqiptarë të ish-agjentit të lartë i FBI-së, Charles McGonigal

“Jo” në rastet se mendojnë se SPAK nuk duhet  të hetojë bashkëpunëtorët shqiptarë të ish-agjentit të lartë i FBI-së, Charles McGonigal

Si dhe kanë mundësi të zgjedhin  dhe opsionin “Nuk e di”.

Poll

Lajmet e fundit nga