LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

McGonigal pranoi 225 mijë dollarët nga Shqipëria/ “Kërcasin” prangat për Ramën, Duçkën dhe Nezën

23 Shtator 2023, 11:10, Politikë CNA

McGonigal pranoi 225 mijë dollarët nga Shqipëria/

Ish-agjenti i lartë i FBI-së, Charles McGonigal, u deklarua fajtor të premten për fshehjen e pagesave prej 225,000 dollarësh nga biznesmeni Agron Neza.

Në një reagim për pranimin e fajësisë nga McGonigal, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një paralajmërim të fortë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha thotë se kryeministri Edi Rama, ish-këshillati i tij Dorian Duçka dhe Agron Neza do të dënohen nga 7 deri në 15 vite burg.

Sipas tij, arrestimet do të ndodhin në shkurt, kur pritet të mbahet edhe seanca për dhënien e vendimit përfundimtar.

Bashkëfajtorë! Ndajnë fatin, e meritojnë!

Në shkurt të dy në burg.

Të dashur miq, dje McGonigal pranoi të gjitha akuzat penale për veprat penale të kryera në bashkëpunim direkt me Edi Ramën, Dorian Duçkën dhe Agron Nezën në Shqipëri. Në shkurt gjykatësja në rast se pranon marrëveshjen jep vendimin deri në 5 vjet burg. Kurse për Edi Ramën, Duçkën dhe Nezën sipas avokatëve amerikanë nuk do ketë marrëveshje, por dënimet do shkojnë nga 7 deri në 15 vite! Prandaj Edi Ramës iu duk salla e KS si rreth i ferrit! #sb”, shkruan ai./ CNA

McGonigal pranoi 225 mijë dollarët nga Shqipëria/

Lajmet e fundit nga