LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama jep lajmin e mirë për talentet e sportit që jetojnë jashtë vendit

22 Shtator 2023, 11:30, Politikë CNA

Rama jep lajmin e mirë për talentet e sportit që jetojnë

Kryeministri Edi Rama shprehet se me ndryshimet e miratuara në ligjin “Për shtetësinë”, talentet shqiptare të sportit që kanë lindur dhe jetojnë jashtë vendit kanë mundësi që të pajisen me pasaportë shqiptare. 

Kreu i qeverisë sqaron se ata mund të marrin pasaportë shqiptare edhe pa mbushur moshën 18-vjeç. 

 

"Krenar për Shqipërinë! Tanimë me ndryshimet e miratuara në ligjin “Për shtetësinë” nga Kuvendi i Shqipërisë, me propozim të Qeverisë, u krijohet mundësia talenteve të sportit që kanë lindur e jetojnë jashtë Shqipërisë, që të pajisen me pasaportën shqiptare edhe kur nuk kanë mbushur moshën 18 vjeç", shprehet Rama në një postim në rrjetet sociale. 

 

 

Lajmet e fundit nga