LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjatet mandati i Komisionit të Reformës Zgjedhore/ Shtyhet rritja e pagave për gjyqtarët e Kushtetueses

21 Shtator 2023, 20:25, Politikë CNA

Zgjatet mandati i Komisionit të Reformës Zgjedhore/ Shtyhet rritja e

Deputetët, në seancën plenare të kësaj të enjteje zgjatën mandatin e komisionit të posaçëm për Reformën Zgjedhore me 77 vota pro.

Me shumicë votash u shty miratimi i rritjes së pagave të gjyqtarëve të Gjykatës Kushtuese.

Me 76 vota pro, 3 kundër dhe 3 abstenim u miratua projektligji për fondet e pensionit privat në Kuvend.

Gjithashtu u miratua ligji për "Shtetësinë" me 97 vota pro, 1 kundër dhe asnjë abstenim./ CNA

Lajmet e fundit nga