LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shuplaka” për Bashën/ 28 deputetë zgjedhin Bardhin si kreun e grupit parlamentar të PD-së

21 Shtator 2023, 10:01, Politikë CNA
“Shuplaka” për Bashën/ 28 deputetë zgjedhin Bardhin
Gazment Bardhi

28 nga 35 deputetë në Kuvend të opozitës kanë zgjedhur Gazment Bardhin si kreun e grupit parlamentar të PD-së, duke i dhënë një shuplakë të fortë Lulzim Bashës të katandisur me 9 “petritë”.

Deputetët e opozitës i kanë dërguar sot një vendim Kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla, ku konfirmojnë Bardhin si kreun e grupit të PD-së.

Deputetët që kanë firmosur janë Agron Gjekmarkaj, Asllan Dogjani, Bledion Nallbati, Bujar Leskaj, Dashnor Sula, Dhurata Cupi, Edi Paloka, Ervin Salianji, Ferdinand Xhaferaj, Flamur Hoxha, Gazment Bardhi, Greta Bardeli, Helidon Bushati, Ina Zhupa, Isuf Celaj, Jorida Tabaku, Kastriot Piroli, Lefter Gështenja, Lindita Metaliaj, Ludovik Hasanaj, Qani Xhafa, Ramadan Likaj, Saimir Korreshi, Sorina Koti, Tomor Alizoti, Xhelal Mziu dhe Zheni Gjergji./ CNA

Lajmet e fundit nga