LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Braktisi mbledhjen/ Justifikohet Flutura Açka, mesazh për mediat

20 Shtator 2023, 16:17, Politikë CNA

Braktisi mbledhjen/ Justifikohet Flutura Açka, mesazh për mediat

Deputetja Flutura Açka braktisi sot mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve, pasi ishte ftuar si Kryetare e Komisionit të Medias dhe jo si kryetare e grupit parlamentar të PD-së së vulës.

Pak më parë, ka ardhur një reagim në rrjetet sociale nga vetë Açka në lidhje me këtë çështje.

Ajo deklaron se nga mbledhja u largua për të mos bërë situatën qesharake mes kolegëve, ndërsa jep edhe një mesazh për mediat.

Kuvendi nuk u shpreh

dhe shpresoj të shprehet shpejt, sepse, siç edhe thashë në Konferencën e Kryetarëve - nga e cila u largova të mos e bëj qesharake situtës mes kolegëve të mi, me të cilët më shumë gjëra më bashkojnë se më ndajnë - “dy dado e vrasin fëmijën!”

Do t’i lutesha medias të korrekte me çdo lajm. Vetë nuk do të bëj kurrë lajme me sms, sepse fyej veten dhe medias së cilës (mund) t’ia çoj.

Partia Demokratike nuk ndihmohet me kaos, por me distancë higjienike nga interesi personal i çdonjërit prej nesh, me përgjegjësinë politike të deleguar nga shqiptarët”, shkruan deputetja./ CNA

Braktisi mbledhjen/ Justifikohet Flutura Açka, mesazh për mediat

Lajmet e fundit nga