LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet në Kukës/ Celibashi jep detajet, ja sa do të jetë fondi

20 Shtator 2023, 11:20, Politikë CNA

Zgjedhjet në Kukës/ Celibashi jep detajet, ja sa do të jetë

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, ka dhënë detaje në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në 24 shtator në Kukës, për zgjedhjen e kryetarit të ri të bashkisë.

Celibashi bëri me dije se numri i zgjedhësve është 45,946. Janë 74 qendra votimi ku do të zhvillohet procesi. Ndërkohë që ka ndryshuar përbërja e komisioneve në qendra votimi ku 3 do t’i përkasin PS, 2 PD dhe 1 PL.

Celibashi bëri me dije se do të ketë 5 grupe numërimi, dy anëtarë nga PS, 1 nga PD dhe 1 PL.

Po ashtu theksoi se në zgjedhjet në Kukës nuk do të ketë kosto shtesë financiare, do të përdoren 25 milionë e 457 mijë e 496 lekë.

Celibashi tha se nuk është konsideruar e nevojshme të ketë kosto shtesë, dhe se janë shfrytëzuar nga buxheti i zgjedhjeve të 14 majit./ CNA

Lajmet e fundit nga