LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vota e emigrantëve/ Celibashi, thirrje Kuvendit

20 Shtator 2023, 11:42, Politikë CNA

Vota e emigrantëve/ Celibashi, thirrje Kuvendit

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka folur për votën e emigrantëve dhe ka kërkuar nga Kuvendi që brenda dhjetorit t’i japë zgjedhije kësaj çështje.

 Celibashi ka kërkuar që të zbatohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese për votën e emigrantëve

“Detyrim i Kuvendit, që brenda dhjetorit të këtij viti të japë zgjidhje çështjes së votimit nga jashtë. Të zbatohet vendimi i Gjykatës Kushtetuese”, ka thënë Celibashi./ CNA

Lajmet e fundit nga