LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Dredhia" me postin e kreut të grupit të PD-së/ Bardhi thirret në Konferencën e Kryetarëve

20 Shtator 2023, 12:35, Politikë CNA
"Dredhia" me postin e kreut të grupit të PD-së/ Bardhi
Gazment Bardhi

Gazment Bardhi do të jetë në mbledhjen e Konferencës së Kryetarëve që do të mbahet në orën 14:30, si kreu i grupit parlamentar të PD-së.

Në këtë mbledhje do të jetë prezente edhe kryetarja e Kuvendit, e cila pak ditë më parë lexoi njoftimin ku thuhej se kryetarja e grupit të PD-së është Flutura Açka një post i deleguar nga Lulzim Basha.

Por pavarësisht dredhisë së Bashës, sot në mbledhje si kreu i grupit të PD-së do të jetë Gazment Bardhi.

Ndërsa Flutura Açka do të jetë në mbledhje, por në cilësinë e Kryetares e Komisionit Parlamentar të Medias.

Si duket skemat e Lulzim Bashës janë sa për sy e faqe, sepse në të kundërt në mbledhje si kryetare e grupit do duhet të ishte Açka dhe jo Bardhi./ CNA

Lajmet e fundit nga