LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Emri Vata: Rrugët rurale dhe infrastruktura ujitëse, domosdoshmëri për zhvillimin

20 Shtator 2023, 21:59, Politikë CNA
Emri Vata: Rrugët rurale dhe infrastruktura ujitëse,
Kandidati i opozitës për Kukësin, Emri Vata

Kandidati i opozitës për Kukësin, Emri Vata zhvilloi këtë të mërkurë me banorë të Kalisit dhe Ujmishtit, në Kukës.

Vata prezantoi platformën e programit të tij, në fokus të së cilës do të jenë rrugët rurale që lidhin fshatrat dhe infrastruktura ujitëse, duke i cilësuar një domosdoshmëri.

"Gjatë takimit me banorët e Kalisit dhe Ujmishtit, unë prezantova platformën e programit ku kam një plan të qartë ndërhyrjeje për të përmirësuar situatën aktuale të rrugëve, rrjetin e energjisë elektrike, infrastrukturën në tërësi.

Rrugët rurale që lidhin fshatrat dhe infrastruktura ujitëse janë domosdoshmëri për zhvillimin, e bujqësisë të cilat do të jenë në fokus", deklaroi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga