LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video - Rama “shtrëngon duart” me Zelenskyn/ Nënshkruajnë deklaratë për mbështetje të pakushtëzuar

20 Shtator 2023, 20:31, Politikë CNA
Video - Rama “shtrëngon duart” me Zelenskyn/
Kryeministri Edi Rama duke “shtrënguar duart” me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në SHBA në cilësinë e drejtuesit të Presidencës së Këshillit të Sigurimit të OBK-së, ka “shtrënguar duart” këtë të mërkurë me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Rama dhe Zelensky kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës.

Kreu i qeverisë ka publikuar një video nga momenti i takimit me presidentin ukrainas dhe nga nënshkrimi i deklaratës.

“Selia e OKB, Neë York - Nënshkrimi i deklaratës së përbashkët me Presidentin Volodymyr Zelensky, për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës”, shkruan Rama krahas videos./ CNA

Lajmet e fundit nga