LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Droga nuk është larguar”/ Taulant Balla i përgjigjet “Top Channel”: S’kam fshesë magjike

20 Shtator 2023, 16:28, Politikë CNA

“Droga nuk është larguar”/ Taulant Balla i përgjigjet

“Top Channel” ka bërë këtë të mërkurë një kronikë për shitjen e lëndëve narkotike në shkolla, ku thoshte se “droga nuk është larguar”.

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i është përgjigjur “Top Channel” me anë të një statusi në rrjetet sociale për këtë lajm.

Balla thotë se as ai dhe as Policia e Shtetit nuk kanë një fshesë magjike për t’i fshirë në një goditje të vetme shpërndarësit e drogës.

As Policia e Shtetit dhe as unë si Ministër i Brendshëm nuk kemi një fshesë magjike për t’i fshirë në një goditje të vetme shpërndarësit e lëndëve narkotike. Ajo që duam të garantojmë me siguri publikun është angazhimi sistematik i Policisë së Shtetit çdo ditë kundër këtij fenomeni, si asnjëherë më parë, për të krijuar perimetra të padeportueshëm sigurie pranë shkollave”, deklaron ministri./ CNA

“Droga nuk është larguar”/ Taulant Balla i përgjigjet

Lajmet e fundit nga